Politică de confidențialitate

Cine suntem noi

Adresa noastră de web este: https://www.scoalabistritabargaului.ro

Ce date personale colectăm și de ce le colectăm

Site-ul Școala Gimnazială Bistriţa Bârgăului utilizează cookies pentru o mai bună funcționare și optimizare. Vă rugăm să vă exprimați acceptul sau refuzul cu privire la acest aspect. Vă mulțumim!

Ce sunt cookie-urile

Așa cum se obișnuiește cu aproape toate site-urile profesionale, acest site folosește cookie-uri, care sunt fișiere mici care sunt descărcate pe computer pentru a vă îmbunătăți experiența.

Această pagină descrie informațiile pe care le colectează, cum le folosim și de ce, uneori, este necesar să stocăm aceste cookie-uri.

Vă vom arăta, de asemenea, modul în care puteți împiedica stocarea acestor cookie-uri, însă acest lucru ar putea retrograda sau “opri” anumite elemente ale funcționalității site-urilor. Pentru mai multe informații generale despre cookie-uri a se vedea articolul Wikipedia pe HTTP Cookies.

Există două categorii principale de cookie-uri:

Cookie-uri de sesiune – acestea sunt stocate temporar în dosarul de cookie-uri al browserului web până când utilizatorul părăseşte siteul respectiv sau închide fereastra browserului. Cookie-uri persistente – acestea sunt stocate în computer sau echipamentul folosit pe hard pentru o perioadă mai lungă şi răman stocate inclusiv după părăsirea siteului sau după închiderea browserului web (iar în general depind de durata de viaţă prestabilită pentru cookie).

Cookie-urile persistente le includ şi pe cele plasate de un alt website decât cel pe care îl vizitează utilizatorul la momentul respectiv – cunoscute sub numele de “third party cookies” (cookie-uri plasate de terţi) – care pot fi folosite în mod anonim pentru a memora interesele unui utilizator, astfel încât să fie livrată publicitate cât mai relevantă pentru utilizator.

Cum folosim Cookie-urile

Folosim cookie-uri pentru o varietate de motive detaliate mai jos. Din păcate, în cele mai multe cazuri, nu există opțiuni standard în domeniu pentru dezactivarea cookie-urilor fără a dezactiva complet funcționalitatea și funcțiile pe care acestea le adaugă acestui site.

Vă recomandăm să lăsați active toate cookie-urile dacă nu sunteți sigur dacă aveți nevoie de ele sau nu, în cazul în care acestea sunt utilizate pentru a oferi un serviciu pe care îl folosiți.

Atunci când trimiteți date printr-un formular cum ar fi cel existent pe paginile de contact sau cookie-uri în formulare de comentarii pot fi setate pentru a memora detaliile dvs. de utilizator pentru corespondența viitoare.

În scopul de a vă oferi o experiență deosebită pe acest site, vom asigura funcționalitatea pentru a seta preferințele dvs. privind modul în care acest site funcționează atunci când îl utilizați.

În scopul de a reține preferințele dvs. avem nevoie să setăm cookie-uri astfel încât aceste informații să poată fi accesate de fiecare dată când interacționați cu o pagină care este afectată de preferințele dumneavoastră.

Cookie-uri ale terților

În unele cazuri speciale, folosim, de asemenea, cookie-uri oferite de terțe părți verificate.

Secțiunea următoare oferă detalii privind cookie-urile părților terțe pe care le-ați putea întâlni prin intermediul acestui site. Acest site folosește Google Analytics, care este una dintre cele mai răspândite și de încredere soluții de analiză web pentru a ne ajuta să înțelegem modul în care utilizați site-ul și modalitățile prin care putem îmbunătăți experiența dumneavoastră.

Aceste cookie-uri pot urmări unele lucruri, cum ar fi cât de mult timp petreceți pe site-ul respectiv și paginile pe care le vizitați, astfel încât să putem continua să producem conținut de calitate. Pentru mai multe informații despre cookie-urile Google Analytics, consultați pagina oficială Google Analytics.

Elementele de analiză terțe sunt folosite pentru a urmări și măsura utilizarea acestui site pentru a putea continua să producem conținut interesant.

Aceste cookie-uri pot urmări lucruri cum ar fi cât de mult timp petreceți pe site-ul respectiv sau paginile pe care le accesați, care ne ajută să înțelegem cum putem îmbunătăți site-ul pentru dvs.

Periodic, vom testa caracteristici noi și vom face modificări subtile privind modul în care site-ul este furnizat. Atunci când suntem încă în faza de testare a unor caracteristici noi, aceste cookieuri pot fi utilizate pentru a ne asigura că primiți o experiență constantă în timp ce navigați pe siteul respectiv, asigurându-ne totodată că înțelegem care sunt optimizările pe care utilizatorii noștri le apreciază cel mai mult.

Dezactivarea cookie-urilor

Puteți preveni setarea de cookie-uri prin reglarea setărilor browser-ului dvs. (consultați secțiunea de Ajutor din browser pentru modul de a face acest lucru). Trebuie să știți că dezactivarea cookieurilor va afecta funcționalitatea acestuia și a multor alte site-uri pe care le vizitați.

Dezactivarea cookie-urilor va duce, de obicei, la dezactivarea și a anumitor funcționalități și caracteristici ale acestui site. Prin urmare, se recomandă să nu dezactivați cookie-urile.

Mai multe informații

Sperăm că aceste informații au clarificat lucrurile pentru dvs. și așa cum am menționat anterior, dacă există ceva despre care nu sunteți sigur dacă aveți nevoie sau nu, este de obicei mai sigur să lăsați cookie-urile activate în cazul în care acestea interacționează cu una dintre caracteristicile pe care le utilizați pe site-ul nostru.

Cu toate acestea, dacă totuși aveți nevoie de mai multe informații, ne puteți contacta prin una dintre metodele noastre de contact preferate.

Navigare

Prin continuarea navigării confirmi acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Cookie-uri utilizate pentru identificarea utilizatorilor si o cat mai buna gestionare a asezarii continutului in pagini
Cookie-uri utilizate: url-uri , trafic , ip, sistem de operare

Formular contact

Cookie-urile sunt utilizate in scopul trimiterii de feedback dupa ce am primit in prealabil o solicitare de la dvs prin intermediul formularului de contact .
Cookie-uri utilizate:nume, telefon, adresa, e-mail

Analytics

Acest site folosește Google Analytics, care este una dintre cele mai răspândite și de încredere soluții de analiză web pentru a ne ajuta să înțelegem modul în care utilizați site-ul și modalitățile prin care putem îmbunătăți experiența dumneavoastră.

Aceste cookie-uri pot urmări unele lucruri, cum ar fi cât de mult timp petreceți pe site-ul respectiv și paginile pe care le vizitați, astfel încât să putem continua să producem conținut de calitate.

Pentru mai multe informații despre cookie-urile Google Analytics, consultați pagina oficială Google Analytics. Elementele de analiză terțe sunt folosite pentru a urmări și măsura utilizarea acestui site pentru a putea continua să producem conținut interesant.

Cookie-uri utilizate: collect, _gat,_ga

Acest site utilizează cookies pentru o mai bună funcționare și optimizare. Vă rugăm să vă exprimați acceptul sau refuzul cu privire la acest aspect. Vă mulțumim! AcceptăCiteste mai multRespinge
Protecția Datelor Personale