Activități desfășurate cu ocazia zilelor de 8 Martie

Îmbinând cântecul și poezia, preșcolarii și elevii școlii noastre, și-au arătat dragostea față de mamele lor, dar și față de doamnele educatoare și învățătoare. În fiecare an, cu aceasta ocazie au dat glas emoțiilor și bucuriei de a avea ocazia să crească și să învețe noi și noi lucruri de folos în viață ajutați de ființele dragi. 8 Martie este prilej de mulțumire adus femeilor, mame și învățătoare.

O poezie, un cântec, o floare, toate îmbrăcate în gând sincer, cu emoție și stângăcie, sunt oferite din tot sufletul de copil. Impulsionați de dascăli și cu ajutorul părinților sunt scoase la lumină frumoase costume populare din zona Bârgăului. Într-un cuvânt, totul este o sărbătoare.

 

Acest site utilizează cookies pentru o mai bună funcționare și optimizare. Vă rugăm să vă exprimați acceptul sau refuzul cu privire la acest aspect. Vă mulțumim! AcceptăCiteste mai multRespinge
Protecția Datelor Personale